تبلیغات
دفاع مقدس ، شرافت و شجاعت مظلومانه - قطعنامه 598 آری یا نه ؟

دفاع مقدس ، شرافت و شجاعت مظلومانه

با یاد آن روزهائی که مرد از نامرد تشخیص داده می شد . گروه پژوهشی معارف انقلاب اسلامی شهرستان آران و بیدگل

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 2 مرداد 90 00:30
عصر پنج شنبه گذشته همایشی در شهر مقدس قم برگزار گردید با موضوع قطعنامه 598 . امسال دومین سال این همایش بود و من که از طریق پایگاه اطلاع رسانی این همایش از برگزاری آن مطلع شده بودم و موضوع دفاع مقدس خصوصا برخی مقاطع حساس آن که احتیاج به تحلیل بیشتری دارد ، از علاقه مندی هایم می باشد در این همایش چند ساعته شرکت کردم .
دبیر همایش سخنانی گفت ، نماهنگی با قرائت پیام حضرت امام در خصوص پذیرش قطعنامه پخش گردید ، روحانی جوانی که نویسنده یکی از مقالات همایش بود به ارائه متن خود پرداخت و سردار کوثری که فعلا نماینده مردم تهران در مجلس است و در زمان دفاع مقدس فرمانده لشکر حضرت محمدرسول الله (ص) بود ، سخنرانی کرد و بعد هم چند سئوال و جواب .
در طول این حدود 2 ساعت مطالبی به ذهنم رسید که روی کاغذ نوشتم و سئوالاتی هم داشتم که چندتای از آنها را هم برای جواب گرفتن به دست مجری سپردم که فرصت اجازه نداد . ولی در پایان همایش و در خارج سالن یکی از آنها را که برایم مهم بود و می توانستم اینجا جوابش را بگیرم از سردار کوثری پرسیدم .
سردار عذرخواهی می کنم ، پروسه قبول قطعنامه از سوی جمهوری اسلامی چندروز و یا چند ماهی طول کشید . آیا در این چند وقت فرماندهان لشکرهای سپاه در جریان این فرایند سیاسی بودید یا مانند بقیه مردم از رادیو متوجه قبول قطعنامه شدید ؟
ایشان در جواب گفتند نه ما فرماندهان لشکر و حداقل من از موضوع بی اطلاع بودم و مانند بقیه مردم مطلع شدم .
سئوال کوتاه بود و جواب هم کوتاه .

قبول قطعنامه 598 از سوی جمهوری اسلامی که منجر به پایان یافتن جنگ 8 ساله ایران و عراق شد ، در داخل از همان سال ها موافقان و مخالفینی را با خود داشته .
البته در چندین ساله گذشته و بیشتر  به دلیل برخی دعواهای سیاسی ، این موضوع در رسانه ها پررنگ تر شده است و مشخصا از زمانی که آقای هاشمی رفسنجانی اقدام به انتشار نامه محرمانه حضرت امام (ره) نمودند و آقای محسن رضائی به آن واکنش نشان دادند ، این موضوع در سطح وسیع تری مطرح شد که تاکنون هم ادامه دارد .
سئوالاتی در این زمینه از موافقان و مخالفان وجود دارد که بعدا به طرح آنها خواهم پرداخت . والسلام
جستجو در وبلاگ
درباره من
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :