تبلیغات
دفاع مقدس ، شرافت و شجاعت مظلومانه - سرنگونی هلیکوپتر دشمن با رمز یازهرا+عکس

دفاع مقدس ، شرافت و شجاعت مظلومانه

با یاد آن روزهائی که مرد از نامرد تشخیص داده می شد . گروه پژوهشی معارف انقلاب اسلامی شهرستان آران و بیدگل

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 7 اردیبهشت 91 21:39
به گزارش "بوشهرنیوز" بولتن نوشت: خبرنگار ما به لحاظ اهمیت توسل به بی بی دو عالم حضرت زهرا س که همواره رزمندگان اسلام از این برکت بزرگ الهی بهره ها برده اند و تناسب موضوع با ایام فاطمیه که هم اکنون در آن قرار داریم به سراغ استاد محمدرضا جعفری یکی از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس رفته اند تا خاطره بیادماندنی خود را از شکار هلیکوپتر عراقی با تیربار دوشکا برای ما تعریف کنند که جواب ما را اختصارا در زیر اینگونه تعریف کردند: رزمنده محمدرضا جعفری


....عملیات‌ كربلای‌ پنج‌ در تاریخ‌ نوزدهم‌ دی‌ ماه‌ 1365 با رمز مبارك‌ یازهرا(ع) در منطقه‌ی‌ شلمچه‌ و شرق بصره‌ آغاز ‌شد، اهداف عملیات به لحاظ اهمیت سیاسی و نظامی منطقه شلمچه به عنوان یکی از معابر وصولی شهر بصره، همواره در زمره اهداف رزمندگان اسلام بود.

خاطره ای که بنده میخواهم به جهت ارتباط موضوع با ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا س عرض کنم اهمیت توسل به این بانوی بزرگ اسلام را نشان میدهد و هر وقت ما از بی بی توفیق میخواستیم در هر شرایطی به مدد ما می آمدند.

عرض کنم که بعد از عملیات کربلای 5 ضعف دشمن مزدور برای همه روشن شد و در برابر شهادت طلبی و ایثار رزمندگان زانو زدند و استکبار شکست خورد ، بنده در خیلی از عملیاتها شرکت کرده ام اما عملیات کربلای 5 و منطقه شلمچه چیز دیگری بود، واقعا یک کربلا بود. به طوری که می‌گفتند:در جبهه کربلای 5 بودی وقتی طرف می‌گفت خیر، می‌گفتند: پس بگو در جنگ نبودی. 

هلکوپترهای عراقی در سطح پائین پرواز میکردند و خیلی از بچه ها را به شهادت میرساندند و این برای ما یک معضل بود ، من تیر بار دوشکا را برداشتم و گفتم امروز میخواهم با رمز یا زهرا س هلیکوپتر عراقی را بزنم که رزمنده ها شوخی میکردند و میگفتند مگر هلیکوپتر هم تانک عراقی است که هر روز یکی از آنها سهمیه شماست ؟ من گفتم اگر حضرت زهرا س بخواهد آره مثل تانکهای عراقی این را هم میزنم.

صبح زود با یک قبضه دوشکا و یک کمکی آماده شدم و در کمین نشستم ، دیدم داره میاد ، نزدیک که شد من از پشت خاکریز بلند شدم و گفتم یا زهرا یازهرا و یک رگبار به پره ها و دم هلیکوپتر عراقی زدم که ضربه کاری بود یک دود غلیظ از زیر هلیکوپتر بلند شد که خلبان قصد برگشت داشت که بدون درنگ به فاصله دویست متری باز یک رگبار دیگر بصورت بعلاوه به هلیکوپتر زدم که با سر به زمین خورد و در دیدگان صدها رزمنده، هلیکوپتر عراقی آتش گرفت و شادی بچه ها با الله اکبر و یا زهرا بلند شد و من به بچه ها گفتم دیدید میشود با یا زهرا س هم تانک دشمن را زد و هم هلیکوپتر را ، بعد بعضی ها آمدند با من مصاحبه کردند که این شیوه نوین را باید توضیح دهید تا از آن استفاده کنیم من هم گفتم شیوه من رمز یا زهرا س بود و چیز علمی من نمیدانم.

جستجو در وبلاگ
درباره من
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :